تبلیغات
بدمینتون ایران

BWF bwf bwf
" مسابقات قهرمانی كشور خردسالان پسر/ زنجان با شکست آذربایجان غربی قهرمان شد "
" تهران قهرمان مسابقات بدمینتون دختران نونهال كشور "
" مسابقات قهرمانی كشور خردسالان پسر/ زنجان و آذربایجان غربی در دیدار نهایی "
" بازدید رئیس فدراسیون بدمینتون از استان های قم واراك "
" مسابقات قهرمانی كشور خردسالان: كرمانشاه و تهران در دیدار نهایی "
" مسابقات قهرمانی کشور خردسالان دختر/ چهار تیم راه یافته به مرحله نیمه نهایی مشخص شدند "
" پوریا: زمانی از بنیانگذاران بدمینتون در ایران است/ حضور او در کادرفنی تیم ملی مثمرثمر خواهد بود "
" زمانی: طرح جوانگرایی فدراسیون بدمینتون برای پیشرفت این رشته است/ شاید بعدا نفرات جدیدی را به اردوی تیم ملی اضافه کنیم "
" مرحله اول مسابقات انتخابی تیم ملی بدمینتون برگزار شد "
" آموزش بدمینتون "
" مسابقات انتخابی در قسمت بزگسالان پایان یافت "
" نفرات برتر رنکینگ کشوری بدمینتون بانوان مشخص شدند "
" آغاز مسابقات قهرمانی کشور خردسالان دختر "
" با حكم رئیس فدراسیون بدمینتون؛ زمانی مربی تیم ملی شد "
" فردا آغاز مسابقات رنکینگ کشوری بدمینتون بانوان "
 رتبهبازیکنامتیاز
84کاوه مهرابی18830
113علی شاه حسینی12890
114سروش اسکندری12880
128محمدرضا خردمندی11940
405محمدرضا خانجانی1900
433سپهر ایوانی1620
586فرزین خانجانی740
686صدرالدین صادقی400
 رتبهبازیکنامتیاز
246نگین امیری پور3440
335سحر زمانیان3400
435ثریا آقایی1020
444آرام سجادی910
444سارا دلاوری910
489نیکی طرفی نژاد570
برای دسترسی سریعتر به پست مورد نظر کلمه ای کلیدی درباره ی پست را در کادر زیر وارد کنید.

 

 
محل تبلیغ شما

"شاه حسینی:مسئولان برای المپیکی شدنمان هیچ تلاشی نکردند/مربی بیکار اندونزیایی حقوق 2500دلاری و اجاره یک میلیونی می گیرد!"
نوشته شده توسط: مسعود بساطی
یکشنبه 7 خرداد 1391


"علی شاه حسینی" عضو تیم ملی بدمینتون کشورمان که تاکنون توانسته برای این رشته نتایج قابل قبولی را کسب کند یکی از بدمینتون بازانی است که به کم لطفی های مسئولان فدراسیون اعتراض دارد.

وی در گفتگو اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا)، اظهارداشت: متاسفانه در حال حاضر اتفاقاتی در بدمینتون کشور بوجود آمده که در سطح توقعات ملی پوشان نیست البته توقعات ما به هیچ عنوان نامشروع نیست بلکه اعتقاد داریم که مسئولان فدراسیون این رشته و فعالان در آن را جدی نمی گیرند...

بروز برخی اتفاقات در رشته بدمینتون باعث شده تا کسانی که سالها برای این رشته در عرصه ملی فعالیت کرده از ادامه مسیر حرفه ای دلسرد شوند که در این میان امیدواریم مسئولان فدراسیون به این امر واقف باشند که وجود قدرتهای اول کشور و به نوعی قدیمی ها در قالب تیم ملی بزرگسالان به نوعی در بالا بردن راندمان تیم ملی نقش به سزایی را ایفا می کند.

"علی شاه حسینی" عضو تیم ملی بدمینتون کشورمان که تاکنون توانسته برای این رشته نتایج قابل قبولی را کسب کند یکی از بدمینتون بازانی است که به کم لطفی های مسئولان فدراسیون اعتراض دارد.

وی در گفتگو اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا)، اظهارداشت: متاسفانه در حال حاضر اتفاقاتی در بدمینتون کشور بوجود آمده که در سطح توقعات ملی پوشان نیست البته توقعات ما به هیچ عنوان نامشروع نیست بلکه اعتقاد داریم که مسئولان فدراسیون این رشته و فعالان در آن را جدی نمی گیرند.

شاه حسینی در ادامه افزود: اگر بخواهیم در بحث ملی عملکرد فدراسیون را مورد بررسی قرار دهیم باید بگویم که طبق برنامه ریزی فدراسیون جهانی از تاریخ 10 اردیبهشت ماه سال گذشته لغایت اردیبهشت ماه امسال فرصتی بود که ما می توانستیم در مسابقات انتخابی المپیک شرکت کنیم اما متاسفانه فدراسیون به جای داشتن یک برنامه مدون برای تیم ملی تنها به اعزام ملی پوشان به  مسابقات ترکیه بسنده کرد و برای حضورمان در دیگر بازیهای انتخابی لندن تنها نام بازیکن را برای برگزار کنندگان اعلام کرد و ما با هزینه های شخصی در برخی از این بازیها شرکت کردیم. به طور مثال من برای حضور در مسابقاتی که در آفریقای جنوبی برگزار شد حدود 4 ملیون و هشتصد هزار تومان هزینه کردم که پس از بازگشت مسئولان فدراسیون بابت 2 عنوان قهرمانی که در پیکارهای به دست آوردم حدود یک میلیون تومان به عنوان پاداش پرداخت کردند. واقعا نوع حضورمان در میادین بین المللی و اینکه هزینه ها  بر دوشمان باشد اذیت کننده است.

عضو تیم ملی بدمینتون تصریح کرد: عدم پرداخت هزینه هایمان در صورت حضور در مسابقات بین المللی در شرایطی است که رئیس فدراسیون در طول مصاحبه های اخیرش اعلام کرده که ما به هیج عنوان مشکل مالی نداریم و به هر ورزشکاری که بتواند سهمیه حضور در المپیک را کسب کند مبلغ 20 میلیون تومان پاداش خواهیم داد. من به طور کلی با نفس این حرف مخالفم زیرا ما برای رسیدن به المپیک باید حداقل 2 برابر پاداش در نظر گرفته شده را هزینه کنیم و این مبلغ حتی بخشی از هزینه های ما را هم تامین نمی کند.

شاه حسینی یادآور شد: طبق قانون فدراسیون جهانی برای کسب سهمیه المپیک و حضور در مسابقات انتخابی بازیکنان باید از سوی فدراسیونهای کشورهای مربوطه معرفی نامه داشته باشند خوشبختانه مسئولان فدراسیون در معرفی ما به برگزار کنندگان تورنمنتهای بین المللی مشکلی ندارند و در این خصوص تاکنون همکاریهای لازم را با ما داشته اند در صورتی که در فدراسیون کرباسیان حدود 6 ماه از گرفتن معرفی نامه محروم بودیم.

اما و اگرها در المپیکی شدن محرابی، عقب گرد فدراسیون را می رساند

وی در ادامه اظهارداشت: در المپیک 2008 "محرابی" حضور داشت و ما برای المپیک لندن برنامه ریزی قوی تری را در نظر داشتیم و توقع مان از فدراسیونی ها نیز حمایت گسترده بود که متاسفانه این گونه نشد و در حال حاضر محرابی در رزرو پنجم المپیک قرار دارد و حضور در لندن به اما و اگرها بستگی خواهد داشت. اگر بخواهیم چگونگی المپیکی شدن محرابی در سال 2012 را با سال 2008 مقایسه کنیم تنها به این نتیجه می رسیم که فدراسیون به جای حرکت روبه جلو عقب گرد داشته است زیرا در دوره قبل محرابی رزرو سوم بود و هم اکنون با 2 پله سقوط همراه است. به  طور کلی در رشته بدمینتون در هر جدول هر کشور دارای یک سهمیه است باتوجه به سطح بدمینتون بازان مدعی ایران چه خوب می شد اگر در لیست اصلی لندنیها نام یک ایرانی هم ثبت می شد.

اگر المپیک مهم نیست پس تلاشها برای چیست؟

عضو تیم ملی بدمینتون کشورمان در ادامه خاطر نشان کرد: چندی پیش رئیس فدراسیون بدمینتون در یکی از مصاحبه های تلوزیونی خود اظهار داشت که برای ما رفتن ملی پوشان به المپیک لندن اهمیت چندانی ندارد بلکه در حال حاضر تمام تمرکز ما روی جوانان و آینده این رشته در کشور است. برای من جای سوال است که اگر این رویداد بزرگ جهانی برای فدراسیونی ها مهم نیست پس علت این همه تلاش برای چیست؟

شاه حسینی تصریح کرد: به نظر من در حال حاضر مسئولان فدراسیون بدمینتون با بیان صحبتهایی مانند توجه به آینده و اجرای برنامه های بنیانی فقط به دنبال گذراندن وقت و گرفتن فرصت از مسئولان وزارت ورزش و جوانان است. اگر آنها به بزرگسالان بها ندهند به  طور قطع بدمینتون بازان جوان ما هم با دیدین شرایط کنونی ما دیگر تمایلی به ادامه فعالیت حرفه ای از خود نشان نخواهد داد. مسئولان باید به گونه ای برخود کنند که به عنوان یک الگو باعث ایجاد انگیزه برای آینده سازان محسوب شویم.

 نسل طلایی بدمینتون ایران متضمن حفظ جایگاه کنونی هستند

وی گفت: من به عنوان فردی که سالهای زیادی است در  این رشته به طور حرفه ای فعالیت می کنم تاکنون به عنوان مربی شاهد حضور بازیکنان از نسلهای مختلفی بودم اما باید بگویم که  نسل طلایی بدمینتون ایران همان نسلی است که در آن علی شاه حسینی، سروش اسکندری و محمدرضا خردمندی حضور داشتند. اگر این نسل از بدمینتون ایران فاصله بگیرد به طور قطع می گویم که این رشته با چندین پله سقوط در عرصه جهانی و بین المللی مواجه میشود.

ملی پوش بدمینتون کشورمان در ادامه خاطرنشان کرد: در حال حاضر بدمینتون ایران در جمع 12 تیم برتر قاره آسیا قرار دارد، این امر در حالی است که از سال 2006 تاکنون در مسابقات قهرمانی تیمی مردان آسیا (توماس کاپ) که هر 2 سال یک بار برگزار می شود شرکت نکرده ایم که علت این غیبت طولانی مدت را هنوز هیچکس نمی داند.

 مربی بیکار اندونزیایی حقوق 2500 دلاری و اجاره یک میلیون تومانی می گیرد

شاه حسینی اضافه کرد: حدود 5 سال است که فدراسیون برای هدایت تیم ملی با یک مربی اهل اندونزی همکاریش را دنبال می کند البته با اتمام مهلت قراردادش مسئولان اقدام به تمدید آن می کنند. این مربی در طول سالهای 1387 و 1388 بسیار پر مشغله بود ولی متاسفانه از اواسط  سال 1388 تمرینات و فعالیتهای وی افت داشت به طوری که در مجموع در سال گذشته فقط 20 روز با وی تمرین کردیم. به نظر من این مربی در ایران است که فقط ماهیانه مبلغ 2500 دلار به عنوان حقوق دریافت کند و همچنین یک میلیون تومان هم به عنوان اجراه بهای منزل از فدراسیونی ها دریافت کند. اگر در قبال چنین هزینه هایی از وی بهره گیری هم می شد جای هیچ گونه اعتراضی نبود اما مربی که اکثر اوقات بیکار است که نباید حقوق بگیرد.

وی تصریح کرد: باید بگویم که این مربی در برخی از زمانها با تیم ملی جوانان تمرین می کند که من فکر می کنم سطح مربیان داخلی در حدی است که بتوانند بدمیتون بازان جوان را تمرین دهند.

حریف تمرینی نداریم

عضو تیم ملی بدمینتون یادآور شد: باتوجه به آنکه از سوی فدراسیون هیچ اردوی متمرکزی برگزار نمی شود و هر یک از ملی پوشان در شهرهای مختلف کشور اسکان دارند و به طور خصوصی تمرینات را دنبال می کنیم، ما حتی از داشتن حتی یک حریف تمرینی هم محروم هستیم. حدود 2هفته قبل با رئیس فدراسیون جلسه داشتم و وی اذعان کرد که قرار است مربی تیم ملی برای تمرینات بزرگسالان برنامه خود را به فدراسیون ارائه دهد اما من بعید می دانم که این امر به مرحله اجرا درآید.

شاه حسینی خاطرنشان کرد: با توجه به بررسی تقویم فدراسیون جهانی برای حضور در چندین مسابقه بین المللی برنامه ریزی کرده ام که در صورت موافقت مسئولان فدراسیون و شورای برون مرزی در این پیکارها شرکت خواهم کرد.

عامل بروز مشکلات در کم لطفی کمیته ملی المپیک یا کم کاری فدراسیونیها؟

وی یادآور شد: با توجه به آنکه حمایت از ورزشکاران برای حضور در مسابقات انتخابی المپیک برعهده کمیته ملی المپیک است، طی صحبتی که با مسئولان کمیته ملی المپیک داشتم  آنها اعلام کردند که این رشته جزء رشته های تحت پوشش آنها نیست. به معنای واقعی من نمی دانم که عامل اصلی بروز مشکلات در کم لطفی مسئولان کمیته ملی المپیک است یا کم کاری مسئولان فدراسیون بدمنتون؟

سرعت رشد کیفی لیگ کند است

شاه حسینی با اشاره به حضورش در ترکیب تیم گاز تهران در لیگ برتر گفت: توانستیم باتیم گاز تهران یک هفته پیش از پایان مسابقات قهرمانی خود را مسجل کنیم اما باید بگویم که سطح لیگ امسال چندان حرفه ای نیست و سرعت رشد مسابقات باشگاهی بسیار کند است.

وی تصریح کرد: بخشی از پایین بودن سطح فنی مسابقات لیگ مربوط به عدم تمایل حامی مالی به حمایت از بدمینتون و بخشی هم به عدم توجه رسانه ها مربوط می شود که بدون شک رفع این مسائل در حیطه وظایف فدراسیون است، به گونه ای که باید مسئولین روابط عمومی فدراسیون در حمایت از این رشته فعالیت خود را حرفه ای تر کرده و با اصحاب رسانه تعامل بهتری داشته باشد و نقش پررنگ خود را به همگان به اثبات رساند.

عضو تیم ملی بدمینتون ایران در خصوص حضور خارجی ها در لیگ باشگاهی اظهارداشت: این مسابقات با حضور 4 تا 5 بدمینتون باز از کشور اندونزی در حال برگزاری است که این امر سطح بازیها را تا حدودی بالا برده است، همچنین در گذشته نتایج بازیها 2 از 3 مشخص می شد اما در لیگ امسال 3 از 5 است این امر باعث شده تا ما مدت زمان بیشتری را در کوران مسابقات باشیم ولی وقتی سرعت رشد فنی مسابقات کند است روند پیشرفت بازیکنان نیز سریع نخواهد بود.نظرات() بازدید ها :امروز :

کل بازدید :

بازدید امروز :

بازدید دیروز :

 بازدید این ماه :

 بازدید ماه قبل :

تعداد نویسندگان : 1

تعداد کل پست ها :

آخرین بازدید :

آخرین بروز رسانی :

کاربران آنلاین :

Powered by WebGozar

کپی برداری از مطالب این بلاگ فقط با ذکر منبع مجاز است
صفحه اصلی | تبلیغات | تماس با ما

مدیر وبلاک : مسعود بساطی